40% کاهش فاصله توقف با ترمزهای خلائی Torricelli

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (45 رای)

شرکت سوئدی Autoliv سیستم ترمز جدیدی را برای شرایط اضطراری معرفی کرده است که می تواند تا 40% فاصله توقف خودرو را در زمین خشک و خیس کم کند.این سیستم بعنوان یکی از تجهیزات Autonomous Emergency Braking) AEB) که سیستم ترمز اضطراری خودکار است عمل می کند.

Torricelli brake

زمانی که سیستم AEB تصادفی را پیش بینی می کند بصورت خودکار کنترل سامانه های ایمنی از جمله ترمز را در دست می گیرد.با اضافه شدن ترمز Torricelli به خودرو و اتصال مدار آن به AEB می توان از این سیستم نیز در کنار سایر سیستم های کمکی ترمز و بصورت یکپارچه با آن ها استفاده کرد.

این سیستم با استفاده از یک صفحه خلاء در هنگام فعال شدن صفحه ترمز را در کمتر از 0.1 ثانیه با فشاری معادل 15000 نیوتون به زمین فشار می دهد و مستقل از اصطکاک چرخ ها نیروی بازدارنده قابل توجهی ایجاد می کند.

Torricelli brake

نام Torricelli از ریاضیدان و فیزیکدان ایتالیایی قرن 17 بنام اوانجلیستا توریچلی گرفته شده است.گالیله معتقد بود که می‌توان به خلاء کامل دست یافت، اما نتوانست به آن دست یابد. بعد از مرگ وی توریچلی توانست با استفاده از آزمایش لوله جیوه، خلا نسبی بسازد که به خلا توریچلی معروف است. همچنین وی دریافت ارتفاع جیوه هر روز تغییر می‌کند و بدین ترتیب اولین فشارسنج را ساخت.

ALV Toricelli Brake illustration lowres

نوشتن دیدگاه


جستجو در کارگیک

مطالب فنی و آموزشی مرتبط

آخرین مطالب فنی و آموزشی

آخرین اخبار و تازه های حوزه خودرو

https://trustseal.enamad.ir/logo.aspx?id=11663&p=lznblznbkzoekzoevjym logo-samandehi انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

هرگونه استفاده و بازنشر علمی و آموزشی از کارگیک آزاد است و ذکر منبع انتخاب شماست.
اطلاعات و آموزش های منتشر شده باید توسط متخصص بررسی و انجام شوند و جنبه کمک آموزشی دارند.کارگیک مسئولیتی در خصوص اطلاعات منتشر شده و عواقب ناشی از آن ها ندارد.