Alexa Certified Site Stats for cargeek.ir
کارگیک را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید : aparat logo fa color whitecargeek telegram iconfacebook icon

براساس خودرو جستجو کنید :

براساس مبحث جستجو کنید :

 

جستجو در کارگیک
0
0
0
s2sdefault
 

نعمت زاده گفت با توجه به اینکه صادرات مهم ترین مولفه ارزآوری در کشور است، خودروسازی و صنایع وابسته به آن نباید خود را محدود به تولید و تأمین بازار داخل کنند، بلکه باید از مهم ترین مزیت صنعتی کشور یعنی صادرات قطعات بهره مند شوند.

محمدرضا نعمت زاده در همایش امضای پلتفرم تولید خودروی ایرانی گفت: اصولاً صنایع خودرویی، دریایی، هوایی، نفت، گاز و پتروشیمی به عنوان صنایعی به شمار می آیند که نباید تنها آنها را به عنوان یک صنعت داخلی نگاه کرد، بلکه باید این صنایع را با تقویت و توسعه به جایگاهی رساند که در تمامی کشورهای دنیا امکان فعالیت و تعامل وجود داشته باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت / آینده خودروسازان را به داخل کشورمحدود نمی کنیم

نعمت زاده ادامه داد: تمامی مدیران و همکاران ما در صنایع باید در این راستا حرکت کنند تا مجموعه تولیدات داخلی ایران به کلاس های جهانی برسد. خود من هم از اوایل انقلاب در مجموعه ایران خودرو به عنوان عضو هیأت مدیره با تمامی چالش های این صنعت آشنا بودم، بنابراین باید با هدف تجاری سازی، تولیدات را افزایش داد.

وزیر صنعت با اشاره به فعالیت هایی که در دوره دولت سازندگی انجام شد نیز گفت: یکی از مهم ترین اقداماتی که در آن دولت به ثمر نشست، ایجاد واحد توسعه و تحقیقات در کارخانه های تولیدی و به خصوص ایران خودرو بود که ماحصل آن تولید خودرویی به نام سمند شد، اما درست از زمانی که باید این خودرو به شکل تجاری درمی آمد و نتیجه تولیدات باید به سمت تولید خودروی صادرات گرا می رفت، هشت سال این مرکز تحقیق تعطیل شد.

وی اضافه کرد: بر این اصل معتقدم که برای واحدهای توسعه و تحقیق اگر 500 نفر هم در مجموع فعال باشند نیز کم است و باید در راستای افزایش اقدامات توسعه و تحقیقاتی حرکت کنیم.

نعمت زاده با تأکید بر آنکه رسیدن به کلاس های جهانی از جمله اولویت های صنایع تولیدی به خصوص خودروسازی کشور است و باید برای رسیدن به این هدف تلاش کنیم، گفت: شرکت های ایران خودرو و سایپا باید تا رسیدن به این هدف دست از کار نکشند، زیرا مهم ترین مبحث در تولید خودرو، تولید در اشل جهانی است؛ این صنعت به عنوان صنعتی به شمار می آید که نمی توان آن را در داخل مرزها محدود کرد، زیرا حجم تقاضای داخلی تا یک مدتی به اتمام می رسد، بنابراین باید به فکر بازارهای هدف دیگری نیز بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره اینکه کماکان به برجام انتقادهایی وارد می کنند، گفت: برخی ها بر این تصورند حال که برجام به ثمر رسیده، باید همه چیز به داخل کشور بیاید، اما این طور نیست، زیرا برجام موانع ورود سرمایه گذار را برطرف کرده و شرایط اقتصاد و سیاسی کشور را با دیگر کشورهای جهان به یک حالت توازن رسانده است.

وی ادامه داد: گویا فراموش کرده ایم که در دوره تحریم ها شرکت های خارجی حتی پاسخ ایمیل یا مکاتبات ما را به همین دلیل نمی دادند و به خاطر عدم  همکاری با عذرخواهی دست رد به سینه ما می زدند.

نعمت زاده گفت: برجام این موانع را برداشت تا امروز با توجه به نیازمندی و توانایی هایی که در سطح کشور وجود دارد، بتوانیم تعامل مناسبی را با سایر کشورها داشته باشیم.

وی با تأکید بر صادرات خودرو و قطعات آن تأکید کرد: مهم ترین هدف ما صادرات است و صادرات قطعات خودرو به عنوان مهم ترین مزیت ما برشمرده می شود و اگر نتوانیم صادرات قطعات خودرو را در دستور کار صنعتگران قرار دهیم، طبیعتا پس از چند سال این حوزه نیز دچار بحران می شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با پیشنهاد به صنعتگران گفت: به تمامی واحدهای تولیدی توصیه می کنم با تمام ظرفیت خود به امور بازاریابی و جلب نظر مشتری خارجی حرکت کنند تا میزان ظرفیت تولیدی بنگاه خود را افزایش داده و حجم صادرات کشور را بهبود بخشند، زیرا تا زمانی که ظرفیت تولیدی بنگاه های اقتصادی در حد معمول نیز نباشد، هیچ صادراتی پایه گذاری نمی شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما صنعتی ها باید به دنبال دانشگاهی ها حرکت کنیم؛ زیرا در تعامل بین صنعت و دانشگاه این صنعت است که 70درصد منفعت را از این ارتباط می برد، ما صنعتی ها باید تفاوت ادبیات مان را با یکدیگر کنار بگذاریم، زیرا لازمه پیشرفت و ارتقای دانش صنعتی نوآوری و تولید ارتباط مؤثر با دانشگاه است.

0
0
0
s2sdefault

نوشتن دیدگاه


پیشنهاد سردبیر