Alexa Certified Site Stats for cargeek.ir
کارگیک را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید : aparat logo fa color whitecargeek telegram iconfacebook icon

براساس خودرو جستجو کنید :

براساس مبحث جستجو کنید :

 

جستجو در کارگیک
0
0
0
s2sdefault

یک شرکت کره ای طرح اولیه ای از 5 تایر برای کلانشهرهای آینده ارائه کرده است. یکی از این طرح ها شامل تایری است که با تکیه بر میدان مغناطیسی کاربر را جابه جا می کند.

به نقل از مهر،شرکت کره ای Hankook Tireکه تولید کننده انواع مختلف تایر و فناوری ها مخصوص خودرو است، پروژه ای به نام Design Innovation را انجام داد تا طرح های مختلف تایر برای خودروهای نسل آتی را بررسی کند.

 این پروژه در سال 2016 برای پیش بینی تغییرات صنعت حمل و نقل در کلان شهرهای آینده انجام شد. این شرکت پیش بینی می کند با ظهور اتومبیل های خودران و برقراری اتصال میان خودروها محیط های شهری و البته وسایل نقلیه نیز تغییر می کنند. در همین راستا پنج طرح اولیه از تایرهای نسل آینده با کمک دانشگاه سینسیناتی و مرکز فناوری جهانی شرکت هانکوک ساخته شدند.

نخستین طرح Mag float است که با استفاده از اصول میدان مغناطیسی می تواند کاربر خود را با سرعت 20 کیلومتر در ثانیه جابه جا کند.

5 تایر عجیب و غریب برای وسایل نقلیه آینده +عکس

دومین طرح  وسیله نقلیه تک چرخی است که  Flexup  نام گرفته است. این تایر می تواند به راحتی از پله ها بالا و پایین برود. این تایر طوری طراحی شده که بخش های مختلف آن در صورت نیاز متناسب با  شکل پله ها تغییر می کنند.

5 تایر عجیب و غریب برای وسایل نقلیه آینده +عکس

طرح iPlayدر حقیقت دو چرخ است که قابلیت استفاده در سیستم خودروی اشتراکی شهری را دارد. این وسیله نقلیه هنگامیکه مورد استفاده نیست، فضای کمتری اشغال می کند و می توان آن را در فضای محدودی جا دارد.

5 تایر عجیب و غریب برای وسایل نقلیه آینده +عکس

طرح Shiftrac برای شهرهایی مناسب است که در حال گسترش هستند. این تایرها برای خودروهای پلیس مناسب هستند زیرا قدرت مانور زیادی دارند. به همین منظور سریع و آسان حرکت می کنند.

5 تایر عجیب و غریب برای وسایل نقلیه آینده +عکس

طرح Autobine یک اتوبوس خودران است که بدنه آن مانند آکاردئون کوچک و بزرگ می شود. تایرهای خودرو نیز به طور خودکار با توجه به تعداد مسافران تغییر می کنند. تایرهای هوشمند در این طرح می توانند وزن وسیله نقلیه را تخمین بزند و بر همین اساس به بدنه اتوبوس بچسبند یا از آن جدا شوند.

5 تایر عجیب و غریب برای وسایل نقلیه آینده +عکس

 

0
0
0
s2sdefault

نوشتن دیدگاه


پیشنهاد سردبیر