Alexa Certified Site Stats for cargeek.ir
کارگیک را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید : aparat logo fa color whitecargeek telegram iconfacebook icon

براساس خودرو جستجو کنید :

براساس مبحث جستجو کنید :

 

جستجو در کارگیک
0
0
0
s2sdefault
 

با همکاری گروه بهمن (شرکت های بهمن موتور و بهمن دیزل) و موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان «محک» ثبت 5 هزار نمونه اولیه جهت مرکز اهداکنندگان سلول های بنیادی خون ساز در محک انجام می شود.

به گزارش خبرنگار «فرصت امروز»، بیمارستان «محک» به عنوان تنها بیمارستان فوق تخصصی سرطان اطفال در ایران که توسط موسسه خیریه محک ساخته و اداره می شود، دارای یکی از مجهزترین آزمایشگاه های تخصصی مولکولی است و قصد دارد مرکز اهداکنندگان سلول های بنیادی خون ساز را در محک با تعداد اولیه 5 هزار نمونه در یک سال (سال 96) راه اندازی کند. با توجه به این موضوع گروه بهمن در نظر دارد در راستای مسئولیت اجتماعی، هزینه آزمایش اولیه این 5 هزار نمونه را تامین کند.

با همکاری گروه بهمن و موسسه محک صورت گرفت / ایجاد مرکز اهدا کنندگان سلول های بنیادی خون ساز در موسسه خیریه محک

در همین راستا تفاهم نامه ای میان گروه بهمن و موسسه خیریه «محک» به امضا رسید و مقرر شد گروه بهمن هزینه آزمایش HLA Typing برای 5 هزار نمونه جهت ایجاد مرکز اهداکنندگان سلول های بنیادی خون ساز را با تمرکز بر درمان سرطان اطفال از طریق اختصاص مبلغی ثابت از فروش خودروهایش تامین کند.

این پروژه که نتیجه پیوند اهداف یک سازمان مردم نهاد با بخش خصوصی است با هدف تامین سلول های بنیادی خون ساز برای بیماران نیازمند به پیوند به خصوص کودکان مبتلا به سرطان آغاز شد.

گفتنی است حضور داشتن محک در شبکه ملی و جهانی اهداکنندگان سلول های بنیادی خون ساز، در آینده باعث خواهد شد بسیاری از کودکان نیازمند پیوند که قادر به تامین نمونه از میان اقوام خود نبوده و بعضا به خریداری نمونه از بانک های جهانی اقدام می کردند، مشکل شان مرتفع شود.

براساس این تفاهم نامه تلاش می شود یکی از مراکز اهداکنندگان سلول های بنیادی خون ساز ایران در محک شکل گیرد و با استفاده از ظرفیت جامعه مدنی ایران، امکان استفاده رایگان برای نیازمندان به پیوند فراهم شود تا علاوه بر دریافت کنندگان، اهداکنندگان نیز بتوانند با اهدای مشارکت ارزشمند خود، نوع جدیدی از اندیشه والای کمک به همنوع را تجربه کنند.

0
0
0
s2sdefault

نوشتن دیدگاه


پیشنهاد سردبیر