Alexa Certified Site Stats for cargeek.ir
کارگیک را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید : aparat logo fa color whitecargeek telegram iconfacebook icon

براساس خودرو جستجو کنید :

براساس مبحث جستجو کنید :

 

جستجو در کارگیک
0
0
0
s2sdefault
شهر پکن که گرفتار پدیده "دود و مه"(smog) شده در راستای تلاشها برای مقابله با آلودگی هوا، تردد خودروهای بسیار آلاینده را از فردا(چهارشنبه) ممنوع خواهد کرد.

به نقل از رویترز، شهرداری پکن نگران از آسیب ناشی از "دود و مه" همیشگی به وجهه و اعتبار این شهر، در ماه ژانویه متعهد شد که امسال اقدامات فوق‌العاده ای را برای محدود کردن آلایندگی ناشی از مصرف زغال سنگ و خودروها وضع خواهد کرد.  

براساس پیش‌نویس این دستورالعمل که به رویت رویترز رسیده، چین همچنین در حال بررسی اقدامات جدید سختگیرانه محدود کننده فعالیت صنعتی در حومه پکن است.

خودروهای بنزینی که نتوانند استاندارد شماره 3 آلایندگی چین را پاس کنند، اجازه ورود به مناطق مرکزی شهر را نخواهند داشت و رانندگان در صورت تخطی از این دستور جریمه خواهند شد.

پکن یکی از 24 شهری است که به دلیل پدیده "دود و مه" انتهای سال 2016 وضعیت قرمز اعلام کرد.

در حال حاضر 5.7 میلیون خودرو در خیابانهای پکن تردد می‌کنند که عامل 31 درصد ذرات موسوم به PM2.5، جزو اصلی تشکیل دهنده smog شناخته می‌شوند. خودروهای همچنین عامل انتشار بیش از 80 درصد مونواکسید کربن در هوای چین هستند. 

چین مقرراتی را وضع کرده که از تمام خودروهای سبک می‌خواهد که تا سال 2020 استاندارد آلایندگی "چاینا 6" را که مطابق با استاندارد یورو شش در اروپا است پاس کنند.

خودروهای جدید تولیدی در چین از سال جاری میلادی باید استاندارد آلایندگی چاینا شش را پاس کنند.

0
0
0
s2sdefault

نوشتن دیدگاه


پیشنهاد سردبیر