برنامه رنو-نیسان برای خودروهای خودران

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای)
مدیرعامل گروه خودروسازی رنو-نیسان در حاشیه نمایشگاه لوازم الکترونیک مصرفی(CES) از برنامه این شرکت برای توسعه فناوری خودران و تمام الکتریکی خبر داد.

به نقل از اتوگاید، پنج حوزه ای که کارلوس گون، مدیرعامل رنو-نیسان برای رسیدن به این هدف روی آن تاکید دارد، شامل یک سیستم جدید هوش مصنوعی، توسعه خودروهای خودران برای حمل و نقل مردم، ساخت خودروی "لیف" با فناوری نیمه خودران، همکاری با مایکروسافت و شهرداری‌ها برای کمک به توسعه زیرساخت های لازم برای خودروهای خودران هستند.

نیسان در تلاش برای تسریع توسعه خودروهای خودران با همکاری ناسا "فناوری حمل و نقل خودران یکپارچه"(SAM) را توسعه داده است. SAM از هوش مصنوعی که از یک راننده انسانی همه چیز را می آموزد استفاده می‌کند و به سیستم کمک می‌کند در شرایط غیرقابل پیش بینی تصمیم گیری کند. این امر به خودروهای خودران اجازه می‌دهد که با خودروهایی که توسط انسان ها رانده می‌شوند، همزیستی داشته باشند.  

گروه رنو-نیسان به همراه شرکت اینترنت DeNA در حال تلاش برای آوردن خودروهای بدون راننده به جاده‌ها و خدمات عمومی تا سال 2020 است.

در این میان مایکروسافت نقش مهمی در پیشرفت فناوری نیسان داشته و به این خودروساز کمک می‌کند که به مدد استفاده از دستیار دیجیتال کورتانا خودروهایش را متصل نگه دارد. 

کارلوس گون گفت: ما دیگران شامل شرکت‌های فناوری، تجارت الکترونیک، شرکت‌های کرایه اتومبیل آنلاین و کارآفرینان اجتماعی را دعوت می‌کنیم تا به ما در تست و توسعه خودروها و خدمات جدید کمک کرده و تضمین دهند که همگان به تازه ترین فناوری‌ها و خدماتی که ارزش را به زندگی انسانها بیاورند، دسترسی داشته باشند.

نوشتن دیدگاه


جستجو در کارگیک

آخرین مطالب فنی و آموزشی

آخرین اخبار و تازه های حوزه خودرو

https://trustseal.enamad.ir/logo.aspx?id=11663&p=lznblznbkzoekzoevjym logo-samandehi انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

هرگونه استفاده و بازنشر علمی و آموزشی از کارگیک آزاد است و ذکر منبع انتخاب شماست.
اطلاعات و آموزش های منتشر شده باید توسط متخصص بررسی و انجام شوند و جنبه کمک آموزشی دارند.کارگیک مسئولیتی در خصوص اطلاعات منتشر شده و عواقب ناشی از آن ها ندارد.