Alexa Certified Site Stats for cargeek.ir
کارگیک را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید : aparat logo fa color whitecargeek telegram iconfacebook icon

براساس خودرو جستجو کنید :

براساس مبحث جستجو کنید :

 

جستجو در کارگیک
0
0
0
s2sdefault

مزدا قرار است نوع جدیدی از موتورهای فاقد جرقه را در نمایشگاه خودروی فرانکفورت در ماه آینده معرفی کند.

مزدا با مهندسی موتورهای ابداعی چندان غریبه نیست و تنها خودروسازی است که یک موتور دورانی را در سال 1967 به تولید انبوه رسانده است. تازه ترین موتورهای جدید مزدا موسوم به "اسکای اکتیو" نیز در زمینه نسبت‌های کمپرس فوق العاده بالا بی نظیر هستند و قادرند آمار مصرفی سوخت همچون خودروهای هیبریدی را ارائه دهند.

موتور جدید احتراق فشرده همگن(HCCI) بخشی از نسل بعدی خانواده اسکای اکتیو II است. اولین موتور از این نوع دیگر نیازی به جرقه برای احتراق ندارد و در عوض از کمپرس شدید برای احتراق سوخت استفاده می‌کند. این سیستم شبیه به سیستم دیزل است اما در آن از بنزین معمولی استفاده می‌شود و بهره وری مصرف به شکل قابل توجهی بهبود پیدا می‌کند.

گزارش پایگاه استرالیایی موتورینگ حاکی از اینست که پس از این موتور جدید که قرار است در فرانکفورت معرفی شود، یک کانسپت کوچک توسط مزدا در نمایشگاه خودرویی توکیو معرفی خواهد شد.

گفته می‌شود این خودرو نسل بعدی مزدا 3 خواهد بود ولی به گفته منابع آگاه، این خودرو جدید در واقع چیزی بیشتر از یک نیم نسل است زیرا پلتفرم خودرو دچار تغییرات بزرگی نخواهد شد و بیشتر بدنه، داخل کابین و موتور کاملا جدید خواهند شد.

مزدا موتورهای جدید فاقد جرقه را معرفی می‌کند

0
0
0
s2sdefault

نوشتن دیدگاه


پیشنهاد سردبیر